Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w „Astrobazie-Kopernik”

W niedzielę 8 stycznia 2012 r. odbył się XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Zespół Szkół postanowił aktywnie włączyć się w działania mające na celu niesienie pomocy wcześniakom oraz ciężarnym kobietom chorym na cukrzycę. Kwestowanie odbyło się wśród uczniów szkoły, ale nie tylko. Tego dnia od godz. 16:00 udostępniliśmy „Astrobazę”, w której każdy zainteresowany mógł spojrzeć przez teleskop lub po prostu obejrzeć sprzęt, wrzucając wcześniej przysłowiowy grosik do puszki, z którą przed budynkiem kwestowała nasza młodzież

 

 

8 stycznia odwiedziło nas blisko 90 osób w różnym wieku – począwszy od kilkuletnich dzieci, a skończywszy na osobach w bardzo podeszłym wieku. Odwiedzały nas całe rodziny, grupki przyjaciół oraz osoby, które akurat wyszły na spacer po okolicy. Mieliśmy nawet przyjemność gościć panów policjantów patrolujących w tym czasie miasto. Ostatnia osoba opuściła „Astrobazę” o godz. 20:30.

Chcielibyśmy bardzo gorąco podziękować wszystkim ofiarodawcom, osobom dobrego serca, którym los potrzebujących nie jest obojętny i już teraz liczymy na równie owocne spotkanie za rok – na XXI Finale WOŚP.

Wszystkie osoby zainteresowane poznawaniem tajników astronomii zapraszamy do „Astrobazy” w każdą środę od godz. 17:00.

Możliwość komentowania została wyłączona.