Radni w Astrobazie

8 lutego br. Astrobazę w Jabłonowie Pomorskim odwiedziła grupa radnych Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego. Byli to członkowie Komisji Oświaty, Kultury, Rekreacji i Młodzieży, którzy po swoich obradach zapragnęli zwiedzić budynek naszej Astrobazy. Koordynatorzy projektu „Astrobaza” przedstawili wszystkim zainteresowanym informacje dotyczące funkcjonowania obserwatorium, sprzętu obserwacyjnego znajdującego się na jego wyposażeniu oraz możliwości wykorzystania Astrobazy jako wspaniałej formy uzupełnienia zajęć lekcyjnych – np: z fizyki, geografii czy przyrody.

Pomysł wykorzystania Astrobazy okazał się trafny, ponieważ wśród gości Komisji Oświaty byli dyrektorzy oraz nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjum oraz przedszkola, którzy zgodnie stwierdzili, że będą organizować wycieczki do naszego obserwatorium, aby dzieci i młodzież z naszych okolic miała możliwość kontaktu z astronomią.

Możliwość komentowania została wyłączona.