Wizyta dzieci i młodzieży z Domu Dziecka

Dzięki zaproszeniu Pani Dyrektor Barbary Bober nasza szkoła miała przyjemność gościć w ferie  wychowanków Domu Dziecka w Brodnicy. Dwunastoosobowa grupa dzieci i młodzieży, wraz z Panią Dyrektor Justyną Ignalewską oraz opiekunami, spędziła w naszej szkole kilka godzin. Aby urozmaicić naszym gościom czas spędzony u nas, postanowiliśmy przygotować dla nich kilka atrakcji.

 

 

 

 

Na początku zaprosiliśmy naszych gości do pracowni komputerowej, by każdy z nich mógł samodzielnie „posurfować” po Internecie. Następnie zaprosiliśmy gości na projekcję filmu pt: „Kosmiczny teleskop Hubble’a”. Po krótkiej przerwie, w której nasi goście mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku, udaliśmy się do Astrobazy. Pomimo niesprzyjającej pogody, która uniemożliwiła nam przeprowadzenie jakichkolwiek obserwacji,  wszyscy nasi goście byli pod wielkim wrażeniem możliwości, jakie daje sprzęt znajdujący się w Astrobazie. Każdy miał możliwość przebywania pod kopułą głównego teleskopu,  popracowania w programie „Stellarium” oraz zadawania pytań dotyczących astronomii i nie tylko, na które chętnie odpowiadaliśmy. Ostatnim etapem wizyty był powrót do pracowni komputerowej, gdzie nasi goście oddali się bez reszty urokowi Internetu. Około godziny 19:00 pożegnaliśmy naszych gości, którzy zapewnili nas, że na pewno jeszcze nas odwiedzą

Możliwość komentowania została wyłączona.