Wizyta gości z Urzędu Marszałkowskiego

Astrobaza funkcjonująca przy Zespole Szkół 22 marca gościła przedstawicieli Departamentu Promocji Urzędu Marszałkowskiego: p.Waldemara Pankowskiego oraz p. Łukasza Fijałkowskiego. Panowie zjawili się u nas, aby nakręcić film promujący Projekt Astrobaza i materiał do obejrzenia przez delegację z Mongolii, która odwiedzi Urząd Marszałkowski w Toruniu. W tym celu nasi goście pojawili się na zajęciach młodzieży z Koła Astronomicznego i podglądali, w jaki sposób one przebiegają.

 

 

Uczniowie obserwowali Słońce za pomocą teleskopu słonecznego „Coronado”. Wyniki swoich obserwacji, a mianowicie ilość plam słonecznych i proturberancji uczniowie notowali na specjalnie przygotowanych kartach pracy. W tym samym czasie młodzi miłośnicy astronomii, jak również nasi goście, mieli możliwość przeprowadzenia obserwacji Wenus  za pomocą głównego teleskopu LX- 200. Jak dowiedzieliśmy się od naszych gości, materiał będzie można niedługo zobaczyć na stronie www.media.kujawsko-pomorskie.pl.

Możliwość komentowania została wyłączona.