Siotry Pasterki w Astrobazie

18 kwietnia 2012 r. Astrobaza w Jabłonowie Pomorskim miała przyjemność gościć siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej z Jabłonowa Zamku. Nasi goście byli bardzo ciekawi tego, jak wygląda i funkcjonuje nasze obserwatorium. Siostry zadawały wiele pytań dotyczących budowy i zjawisk zachodzących we Wszechświecie.

 

 

 

Staraliśmy się na te pytania udzielić im wyczerpujących odpowiedzi. Należy podkreślić jednak, że siostry posiadają już pewną wiedzę, którą chciały usystematyzować i pogłębić. Ogromne wrażenie zrobiło  na nich wyposażenie Astrobazy, a przede wszystkim nasz główny teleskop. Dostaliśmy od naszych dostojnych gości zapewnienie, że będą się u nas pojawiać częściej, gdyż podobnie jak my „chcą być bliżej nieba”.

Możliwość komentowania została wyłączona.