Majowe wycieczki w Astrobazie

Środa 23 maja 2012r. była dniem ,w którym Astrobazę w Jabłonowie Pom. odwiedziły wycieczki ze Szkoły Podstawowej w Płowężu oraz Świetlicy Środowiskowej z Kruszyn wraz ze swoimi opiekunami. Dzieci i młodzież najpierw obejrzały sprzęt jakim dysponuje Astrobaza, by następnie przejść na taras obserwacyjny i dokonać obserwacji Słońca za pomocą teleskopu „Coronado”.

 

 

 

Widok tarczy słonecznej zrobił na naszych gościach ogromne wrażenie, do tego stopnia, że niektórzy z nich obserwowali Słońce po kilka razy. Kolejnym etapem wizyty było przejście pod kopułę Astrobazy i możliwość zobaczenia głównego teleskopu. Niestety, warunki nie pozwoliły na wykonanie obserwacji za pomocą naszego głównego teleskopu. Na koniec dzieci i młodzież oraz opiekunowie wykonali sobie pamiątkowe zdjęcia przed budynkiem Astrobazy.

Natomiast na wieczornych obserwacjach pojawili się u nas uczniowie Szkoły Podstawowej w Jabłonowie Pom. Uczniowie wraz ze swoją  panią od przyrody mieli możliwość obserwacji Słońca, by późnym wieczorem pod kopułą głównego teleskopu podziwiać piękno Wenus, Marsa, Saturna oraz Księżyca.

Możliwość komentowania została wyłączona.