AstroFestiwal – Przysiek 2012

9 czerwca 2012 r. w Przysieku k. Torunia odbył się piknik astronomiczny- AstroFestiwal 2012. Była to pierwsza edycja tego festiwalu. Organizatorem przedsięwzięcia był Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Organizatorzy zapewnili uczestnikom mnóstwo atrakcji, miedzy innymi: loty balonem, pokazy ciekawych doświadczeń fizycznych, wykłady o tematyce astronomicznej, konkursy dla dzieci, pokaz łazików marsjańskich, obserwacje astronomiczne przy pomocy sprzętu, który znajduje się na wyposażeniu Astrobaz, pokaz walk na miecze świetlne Rycerzy Jedi i wiele innych. Festiwal rozpoczął się o godz.17:00 i trwał do późnych godzin wieczornych.

Nasza Astrobaza zabrała ze sobą do Przysieka 6 teleskopów oraz lornetki astronomiczne, aby zebrani uczestnicy pikniku mogli podziwiać piękno nieba nad Przysiekiem. Mieliśmy również przyjemność udzielić wywiadów do lokalnych stacji telewizyjnych. Kulminacyjnym punktem festiwalu było pobijanie rekordu Wszechświata w ilości zebranych teleskopów i innego sprzętu astronomicznego na jak najmniejszej powierzchni. Dotychczasowy rekord padł w 2009 r. na Rynku Staromiejskim w Toruniu i wtedy udało się zgromadzić 54 teleskopy. My mieliśmy więcej szczęścia i tego dnia w Przysieku udało się zgromadzić 68 sztuk teleskopów i innego sprzętu obserwacyjnego. Rekord został pobity. Na zakończenie AstroFestiwalu odbył się koncert muzyki elektronicznej w wykonaniu Józefa Skrzeka, a po nim uczestnicy pikniku mieli okazję przejść na drugą stronę mocy i powalczyć z Rycerzami Jedi.

Możliwość komentowania została wyłączona.