Przedszkolaki w Astrobazie

Ostatnie dni roku szkolnego stały się okazją dla dzieci z Przedszkola w Jabłonowie Pomorskim  do odwiedzin w Astrobazie. W środę 27 czerwca 2012r. grupa 80 „maluchów” wraz ze swoimi opiekunami pojawiła się w obserwatorium, aby dowiedzieć się jak funkcjonuje nasza Astrobaza oraz jaki sprzęt astronomiczny mamy do dyspozycji.

Dzieci miały możliwość obejrzenia małych  teleskopów,  służącymi do obserwacji astronomicznych, jak również zwiedziły budynek Astrobazy i oczywiście wszystkie zobaczyły nasz główny teleskop Meade LX-200. Nasz największy teleskop oraz obracająca się kopuła zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie. Wszystkim uczestnikom wycieczki dopisywał wspaniały humor, dzieci zadawały wiele ciekawych i intrygujących pytań, na które staraliśmy się udzielić wyczerpujących odpowiedzi. Nasi młodzi goście zapewnili nas o tym, że na pewno się jeszcze u nas zjawią.

 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.