Spotkanie koordynatorów Astrobaz w Jabłonowie Pomorskim

14 listopada 2012r. w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim odbyła się konsultacja zespołowa dla koordynatorów projektu „Astrobaza – Kopernik”. Prowadzącym spotkanie był p. Wiesław Skórzyński, doradca metodyczny ds. astronomii w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu i opiekun merytoryczny tegoż projektu.

 

 

Opiekunowie Astrobaz mieli okazję nauczyć się obsługi programu graficznego „Registax”, który jest niezwykle pomocny podczas obróbki zdjęć astrofotograficznych. Po teoretycznym wstępie, każdy z uczestników spotkania miał możliwość zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce, na zajęciach w pracowni komputerowej. Spotkanie zakończyło się wspólną wizytą koordynatorów w Astrobazie, działającej przy Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim.

Możliwość komentowania została wyłączona.