Gimnazjaliści z Książek w Astrobazie

W środę 19 grudnia 2012r. ASTROBAZĘ  w Jabłonowie Pomorskim odwiedzili uczniowie klasy 3 Gimnazjum w Książkach. Dwudziestoosobowa grupa uczniów wraz z opiekunami  zwiedziła budynek naszego obserwatorium, wysłuchała krótkiego wykładu na temat zasady działania teleskopów optycznych. Ogromne wrażenie zrobił na naszych gościach nasz główny teleskop i kopuła,  pod którą wszyscy mieli okazję się znaleźć.

 

 

 
Uczniowie z Książek  zwiedzili również budynek naszej szkoły, gdyż niektórzy z nich planują związać swoją najbliższą przyszłość z Zespołem Szkół, by dalej się w nim kształcić. Przewodnikiem naszych  gości była Pani Dyrektor Zespołu Szkół Barbara Bober, która opowiedziała im między innymi o kierunkach kształcenia, o historii szkoły, jak również zachęciła do tego by podjęli dalszą naukę w naszej szkole. Uczniowie pod kierunkiem Pani Dyrektor  odwiedzili bibliotekę, salę gimnastyczną oraz pracownię komputerową. Zapewnili nas, że na pewno nas jeszcze odwiedzą.

Możliwość komentowania została wyłączona.