Wizyta Szkoły Podstawowej z Książek

ksiazki2  13 marca 2013r. Astrobazę w Jabłonowie odwiedziły dzieci  ze Szkoły Podstawowej w Książkach.  Grupa 25    uczniów klasy 4a wraz z opiekunami na początku zwiedziła budynek Astrobazy, obejrzała sprzęt  znajdujący się w obserwatorium i  wysłuchała krótkiego wykładu na temat roli jaką pełnią Astrobazy  w popularyzacji astronomii.

 

 

Pogoda dopisał naszym gościom i po wyjściu na taras, uczniowie samodzielnie dokonywali obserwacji Słońca ,  za pomocą teleskopu „Coronnado PST” oraz refraktora „Sky Watcher”. Młodzi obserwatorzy byli pod ogromnym wrażeniem plam znajdujących się na powierzchni Słońca oraz protuberancji, czyli wyrzutów materii słonecznej. Po godzinnej wizycie w Astrobazie i wspólnym zdjęciu uczniowie opuścili nasze obserwatorium.

ksiazki1

ksiazki3

ksiazki4

Możliwość komentowania została wyłączona.