Wspólne zajęcia astronomiczne

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOd pewnego czasu  we środy odbywają się wspólne zajęcia z astronomii dla uczniów Koła Astronomicznego działającego przy Zespole Szkół oraz dla uczniów pobliskiego Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Jabłonowie. Uczniowie na wspólnych zajęciach samodzielnie dokonują obserwacji astronomicznych Słońca, określają ilość plam i protuberancji, podczas wzmożonej w tym roku aktywności słonecznej.

 

 

Podczas wspólnego spędzania czasu uczniowie dokonują  prezentacji dotyczących wybranych gwiazdozbiorów, uczą się jak zbierać materiały do prezentacji i biorą udział w wewnętrznym konkursie na „Najciekawszą i najlepiej wykonaną prezentację”. Ponadto na zajęciach,  na bieżąco dokonywana jest analiza wyników wykonanych obserwacji gwiazdozbioru Oriona w ramach projektu „GLOBE at Night”, w którym uczniowie aktywnie uczestniczą.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Możliwość komentowania została wyłączona.