Goście z Susza w Astrobazie

DSC_0164Ponad dwudziesto osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół w Suszu odwiedziła 10 kwietnia 2013r. ASTROBAZĘ funkcjonującą przy Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim. Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili budynek ASTROBAZY, obejrzeli sprzęt, którym dysponujemy, wysłuchali krótkiego wykładu o „Projekcie ASTROBAZA”. Największe wrażenie zrobił na naszych gościach główny teleskop Meade LX-14, znajdujący się pod kopułą ASTROBAZY.

 

 

 

Warunki pogodowe nie pozwoliły na wykonanie jakichkolwiek obserwacji, więc po zwiedzeniu ASTROBAZY, zaprosiliśmy gości do budynku naszej szkoły na dwa wykłady : „Układ Słoneczny” i „Mikołaj Kopernik- człowiek renesansu”. Uczniowie z Szusza opuścili naszą szkołę bardzo zadowoleni, z zapewnieniem ,że jeszcze się u nas zjawią.

susz1

susz2

susz3

susz4

 

Możliwość komentowania została wyłączona.