Telekonferencja z Prezydentem RP

DSCN337225 kwietnia br. nasza szkoła miała możliwość uczestniczenia w niecodziennym wydarzeniu. Tego dnia do województwa kujawsko – pomorskiego przybył Prezydent RP Bronisław Komorowski. W Bibliotece Głównej UMK w Toruniu spotkał się ze środowiskiem toruńskich astronomów oraz z przedstawicielami obserwatoriów astronomicznych z naszego województwa. W spotkaniu uczestniczył marszałek  województwa kujawsko – pomorskiego Piotr Całbecki, prezydent Torunia Michał Zaleski i Jego Ekscelencja ksiądz biskup Andrzej Suski.

 

 

W gmachu biblioteki uniwersyteckiej znalazły się też uczennice należące do Koła Astronomicznego działającego w  Zespole Szkół, Kamila Skawińska i Dajana Nowak, które przyjechały z opiekunem – p. Marcinem Motofą.  W czasie spotkania odbyła się telekonferencja. Połączono się z czterema astrobazami – w tym z obserwatorium funkcjonującym przy Zespole Szkół. W trakcie połączenia uczeń kl. I Technikum, Viktor Savchuk, wymienił gości, którzy dotychczas odwiedzili jabłonowską astrobazę: dzieci, młodzież, społeczność lokalną, turystów, pracowników różnych instytucji, redaktorów z Telewizji Bydgoszcz i Agencji Telewizyjnej „France Press”. Nad całością przedsięwzięcia czuwali koordynatorzy: p. Rafał Laskowski i p. Piotr Biegajski.

DSCN3314

DSCN3310
DSCN3325

DSCN3337

DSCN3348
DSCN3356

DSCN3366

DSCN3370

DSCN3385

DSCN3390

Możliwość komentowania została wyłączona.