Zajęcia w ramach „Regionalnego Koła Astronomicznego”

astro2  Na  kolejnym  spotkaniu  „Regionalnego Koła Astronomicznego” uczniowie wykonywali  obserwacje astronomiczne. Tym razem spotkanie połączone było z noclegiem w szkole. Pomimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych udało się przeprowadzić obserwacje Księżyca i Saturna. W zajęciach uczestniczyły obie grupy uczniów (z gimnazjum i liceum) biorących udział w projekcie. Po przeprowadzonych obserwacjach  odbyła się projekcja filmów o tematyce astronomicznej i do późnych godzin wieczornych trwały burzliwe dyskusje dotyczące Wszechświata. Opiekunami uczniów podczas nocnych zajęć byli: p. Rafał Laskowski, p. Piotr Biegajski, p. Marcin Motofa.

 

astro1

 

SONY DSCSONY DSCSONY DSCastro8SONY DSC

Możliwość komentowania została wyłączona.