Astrofestiwal 2013

SONY DSC  15  czerwca odbyła się kolejna edycja pikniku astronomicznego „Astrofestiwal  2013”. Tym razem impreza odbyła się w Złejwsi Wielkiej k. Torunia  i połączona była z otwarciem Astrobazy przy tutejszym Zespole Szkół. Była to kolejna atrakcja związana z obchodami Święta Województwa  Kujawsko-Pomorskiego. Wśród licznych atrakcji tego dnia, odbywały się  obserwacje nieba, kosmiczne gry i zabawy, pokazy i prelekcje popularnonaukowe, obserwacja pracy łazika marsjańskiego, koncert kosmicznej muzyki, kopernikańskie igrzyska, akademia Jedi czyli spotkania z bohaterami Gwiezdnych Wojen oraz bicie rekordu wszechświata w zgromadzeniu na imprezie jak największej liczby teleskopów. Specjalnym gościem tegorocznego Astrofestiwalu był pierwszy polski kosmonauta gen. Mirosław Hermaszewski. Na Astrofestiwalu nie zabrakło również przedstawicieli Astrobazy przy Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim.

astrofest1

astrofest2

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Możliwość komentowania została wyłączona.