Wakacje w Astrobazie

W okresie wakacyjnym „ASTROBAZA” funkcjonująca przy Zespole Szkół była udostępniona wszystkim zainteresowanym tak jak w ciągu roku szkolnego, czyli w każdą środę w godzinach: 20-22. W okresie wakacyjnej przerwy  „ASTROBAZA” miała przyjemność wiele gościć osób. Byli to mieszkańcy Jabłonowa i okolic, goście przebywający na wakacjach oraz pielgrzymi udający się do Częstochowy, którzy w Zespole Szkół mieli nocleg.  Podczas tych spotkań  goście ASTROBAZY mieli możliwość dokonania obserwacji między innym : Księżyca, Saturna , Słońca, Wenus  oraz obiektów dalekiego kosmosu: Gromady Kulistej M13, Galaktyki Andromedy, Mgławicy Planetarnej M75. Wszyscy odwiedzający ASTROBAZĘ  w Jabłonowie byli pod wielkim wrażeniem możliwości jakimi dysponuje obserwatorium.

Rafał Laskowski i Piotr Biegajski- lokalni koordynatorzy ASTROBAZY w Jabłonowie 7 sierpnia 2013r. uczestniczyli w Międzynarodowym Zlocie Harcerzy i Skautów- „Wicek 2013”.  Spotkanie odbyło się na toruńskim poligonie, uczestniczyło w nim ponad 2 tysiące harcerzy i skautów z całego świata. Na zlocie, mieli  przyjemność spotkać Pana Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego wraz z małżonką Anną Komorowską,  Pana Marszałka Piotra Całbeckiego  oraz pierwszego polskiego kosmonautę Pana gen. Mirosława Hermaszewskiego. Podczas wieczornego spotkania Pan Prezydent Bronisław Komorowski  wraz z małżonką oraz wszyscy uczestnicy zlotu „Wicek 2013r.” mieli okazję dokonać obserwacji nieba za pomocą teleskopów, które na co dzień są wykorzystywane w  ASTROBAZACH.

DSC_0552DSC_0513DSC_0542

ASTROBAZA w Jabłonowie była również otwarta dla wszystkich zainteresowanych podczas corocznych obchodów „Dni Jabłonowa”, które w tym roku odbyły się 28 lipca 2013r. Tego dnia   każdy mógł zapoznać się ze sprzętem znajdującym się w ASTROBAZIE,  jak również dokonać obserwacji astronomicznych.

 

Możliwość komentowania została wyłączona.