Międzynarodowa grupa astronomów w kujawsko-pomorskim

W dniach 14-18 października 2013r. odbyła się w Warszawie Międzynarodowa Konferencja „Communicating Astronomy with the Public – CAP 2013”.  Uczestniczyli w niej astronomowie z różnych rejonów świata. Główna ideą przyświecającą konferencji była szeroko rozumiana popularyzacja astronomii. Część wykładowa konferencji odbyła się w Centrum Nauki Kopernik. 19 i 20 października 2013r., po zakończeniu konferencji, kilkudziesięcioosobowa grupa naukowców odwiedziła województwo kujawsko-pomorskie: zwiedziła Toruń, Centrum Astronomii w Piwnicach oraz odwiedziła ASTROBAZY w Złejwsi Wielkiej i Unisławiu. Lokalni koordynatorzy projektu ASTROBAZA : Rafał Laskowski i Piotr Biegajski mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach astronomicznych zorganizowanych z tej okazji, jak również poznać szerokie grono astronomów . Była to świetna okazja do  wymiany  doświadczeń związanych  z popularyzacją astronomii i poznania warsztatu pracy  astronomów z innych części świata.

DSC_1718

DSC_1698

DSC_1710

DSC_1739

DSC_1745

Możliwość komentowania została wyłączona.