Globe at Night 2014

Miłośnicy astronomii na całym świecie, po raz kolejny będą mieli możliwość uczestnictwa w programie „GLOBE at Night”. W styczniu rusza jego kolejna edycja. Jest  to ogólnoświatowa  kampania społeczno-naukowa, której głównym celem jest  podniesienie świadomości społecznej na temat skutków zanieczyszczenia nieba sztucznym światłem. Każdy zainteresowany może uczestniczyć w pomiarach jasności nocnego nieba i przyczynić się do uzyskania globalnego obrazu „zanieczyszczenia” sztucznym oświetleniem nocnego nieba. Uczniowie Zespołu Szkół  wraz z uczniami z Gimnazjum w Jabłonowie i Gimnazjum w Zbicznie będą w swoich miejscowościach dokonywać obserwacji gwiazdozbiorów Oriona i Lwa. W roku 2014 organizatorzy zaplanowali aż 12 kampanii pomiarowych.  Wszystkie zebrane w ten sposób obserwacje zostaną umieszczone na oficjalnej stronie programu : www.globeatnight.org.
Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w programie zapraszamy do ASTROBAZY po mapki nieba i instrukcje.
Zachęcamy do przyłączenia się do nocnych pomiarów!
Globeatnight2014

 

Możliwość komentowania została wyłączona.