Jabłonowskie niebo w kalendarzu

20 grudnia czytelnicy „Gazety Wyborczej” otrzymali prezent. Wraz z piątkowym wydaniem dziennika pojawiła się limitowana edycja „Kalendarza Astronomicznego 2014 – Astrobaza Kopernik” , wydana tylko dla czytelników  województwa kujawsko-pomorskiego. Kalendarz zawiera informacje o „Projekcie Astrobaza”, ale przede wszystkim zdobią go piękne zdjęcia wykonane przez miłośników astronomii w Astrobazach, znajdujących się na terenie naszego województwa oraz innym obserwatoriach astronomicznych. Na szczególną uwagę zasługuje miesiąc październik, ponieważ ten miesiąc zdobi zdjęcie wykonane przez Rafała Laskowskiego i Piotra Biegajskiego- koordynatorów Astrobazy działającej przy Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim. Zdjęcie przedstawia zjawisko zakrycia Jowisza przez Księżyc, obserwowane 15 lipca 2012r.

kalendarz1

kalendarz2

Możliwość komentowania została wyłączona.