Podsumowanie roku Mikołaja Kopernika

27 stycznia w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące Rok Mikołaja Kopernika w naszym województwie. W spotkaniu wzięły udział osoby, które miały udział w organizacji imprez i wydarzeń, towarzyszących obchodom Roku Mikołaja Kopernika. Byli wśród nich : przedstawiciele nauki, artyści, popularyzatorzy astronomii, członkowie rady programowej Astrobaz, przedstawiciele szkół kopernikańskich, przedstawiciele szkół, przy których funkcjonują Astrobazy oraz lokalni koordynatorzy projektu Astrobaza

Gospodarzami tego spotkania  byli: marszałek Piotr Całbecki oraz wiceprzewodniczący sejmiku Ryszard Bober i Krystian Łuczak. Osoby oraz instytucje, wyróżniające się zaangażowaniem w obchodach Roku Mikołaja Kopernika otrzymały  pamiątkowe medale z kopernikańską dewizą: „Veritas in omnibus quaerenda est” ( „We wszystkim szukać prawdy”) oraz kopernikańskie statuetki. Wśród wyróżnionych  znalazł się również Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskim.

DSC_0023

DSC_0066

DSC_0072

DSC_0088

DSC_0092

Możliwość komentowania została wyłączona.