Dzieci z Radzynia Chełmińskiego w Astrobazie

Grupa trzecioklasistów ze Szkoły Podstawowej w Radzyniu Chełmińskim wraz z opiekunami 26 kwietnia 2014r. odwiedziła Astrobazę funkcjonującą przy Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim. Dzieci samodzielnie wykonały obserwacje Słońca za pomocą teleskopów znajdujących się na wyposażeniu Astrobazy. Podczas obserwacji dzieci miały  możliwość obejrzenia plam słonecznych i protuberancji, które zrobiły na nich wielkie wrażenie. Oczywiście oprócz obserwacji nasi goście zwiedzili budynek obserwatorium, obejrzeli sprzęt, którym dysponujemy. Jak zwykle największe wrażenie na odwiedzających, zrobiła wizyta pod kopułą Astrobazy, gdzie znajduje się nasz największy 14 calowy teleskop LX-200.

CAM00202CAM00209

CAM00210

CAM00211

CAM00212

Możliwość komentowania została wyłączona.