Prelekcje dla gimnazjalistów

„Słońce, Księżyc  i fale elektromagnetyczne, czyli trochę fizyki i trochę astronomii” to cykl  prelekcji, których celem jest rozbudzenie zainteresowań uczniów okolicznych gimnazjów  naukami przyrodniczymi. Do tej pory prelekcje odbyły się w gimnazjach w Grucie, Książkach i Bielicach, kolejne spotkania z astronomią odbędą się  po Nowym Roku. Prelekcje są wspaniałą okazją do poszerzenia wiedzy fizyczno-astronomicznej wśród gimnazjalistów oraz do spotkań z „żywą lekcją astronomii”, podczas której uczniowie mogą,  między innymi poznać budowę i sposób działania teleskopów astronomicznych i oczywiście zadać wiele nurtujących  pytań na temat otaczającego Wszechświata.
Prelegentami podczas tych spotkań są: Rafał Laskowski i Piotr Biegajski – lokalni koordynatorzy ASTROBAZY funkcjonującej przy Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim.
prelekcje2

prelekcje3

prelekcje4

prelekcje5

Możliwość komentowania została wyłączona.