Częściowe zaćmienie Słońca

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników astronomii do ASTROBAZY funkcjonującej przy Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim na obserwację częściowego zaćmienia Słońca. To niezwykłe zjawisko będzie miało miejsce 20 marca 2015r. (piątek), na naszych szerokościach geograficznych będzie je można obserwować w godzinach: od ok. 9.40 – do ok. 12.10. Tego dnia blisko 75 procent tarczy naszej gwiazdy przesłoni Księżyc. Zaćmienie Słońca następuje, gdy Księżyc przesłania tarczę naszej gwiazdy. W zależności od położenia obserwatora może być ono obserwowane jako zaćmienie całkowite, gdy znajdujemy się w cieniu Księżyca lub częściowe, gdy znajdujemy się w jego półcieniu. Pamiętajmy, że promienie słoneczne są zawsze groźne dla oka, dlatego obserwację zaćmienia można prowadzić jedynie z użyciem specjalnych filtrów i folii, do tego celu przeznaczonych. Serdecznie zapraszamySolarEclipseMay2012-JM

Możliwość komentowania została wyłączona.