O astronomii w Bielicach

Na zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkół w Bielicach w piątek 13 marca 2015r. odbyła się „Noc z astronomią”. Podczas wieczornego spotkania uczniowie klas I i II gimnazjum poznali budowę teleskopów astronomicznych, wysłuchali prelekcji na temat budowy i formowania się Wszechświata. Niestety, niesprzyjające warunki pogodowe uniemożliwiły wykonanie obserwacji astronomicznych, na które czekała młodzież.
By urozmaicić wspólnie spędzony czas, wszyscy zebrani obejrzeli film o tematyce astronomicznej pt: ” Tak było na początku”, który jest opowieścią o sprzecznych teoriach na temat początków Wszechświata i początkiem opowieści o Wielkim Wybuchu, który ostatecznie potwierdza teorię narodzin Wszechświata, który znamy. O astronomii opowiadali Rafał Laskowski i Piotr Biegajski – lokalni koordynatorzy ASTROBAZY funkcjonującej przy Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim

bielice1 bielice2 bielice5 bielice4 bielice3

Możliwość komentowania została wyłączona.