„Dotknij Księżyc”

W piątek 24 kwietnia na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy odbyła się impreza plenerowa „Dotknij Księżyc”. Impreza została zorganizowana przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii w Toruniu. Impreza była doskonała okazją do spotkania i wymiany doświadczeń dla miłośników astronomii z naszego regionu. Podczas spotkania była możliwość m.in. obejrzenia pokazu najpiękniejszych zdjęć obiektów nocnego nieba, obserwacji Księżyca, dotknięcia meteorytu Morasko, wysłuchania prelekcji o tematyce astronomicznej.
Na zaproszenie organizatorów w imprezie uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim i koordynatorzy ASTROBAZY funkcjonującej przy szkole, którzy zadbali o to, by licznie zgromadzeni goście mogli podziwiać piękno nocnego nieba za pomocą teleskopów znajdujących się na co dzień w ASTROBAZIE.

mlynska2 mlynska3 mlynska4

Możliwość komentowania została wyłączona.