I noc w szkole z Astrobazą

W piątek 29 maja 2015r. odbyło się kolejne nocne spotkanie uczniów w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim. Tym razem poza uczniami naszej szkoły, mieliśmy przyjemność gościć uczniów Gimnazjum w Jabłonowie oraz Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim wraz z opiekunami. Przybyli goście mieli możliwość zwiedzenia nowoczesnych pracowni przedmiotowych, dowiedzieli się na jakich kierunkach odbywa się nauka w naszej szkole. Do dyspozycji wszystkich uczestników „nocowania” była pracownia komputerowa, ASTROBAZA, hala sportowa, tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie i miło spędzić czas.
Pierwszym punktem spotkania była prelekcja astronomiczna – „Słońce – centralna gwiazda Układu Słonecznego”. Po prelekcji odbyło się zwiedzanie ASTROBAZY połączone z nocnymi obserwacjami astronomicznymi, a tego wieczoru było na co popatrzeć: Księżyc, Jowisz i Wenus aż prosiły się, by spojrzeć na nie. Po wrażeniach astronomicznych przyszedł czas na emocje sportowe, których nie było końca. Najpierw odbył się turniej piłki nożnej, potem rozgrywki w siatkówkę i piłkę koszykową. W tym samym czasie zainteresowani uczniowie korzystali z możliwości naszej pracowni komputerowej a pasjonaci kina oglądali filmy. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Rafał Laskowski, Piotr Biegajski i Marcin Motofa, którzy dziękują wszystkim za wspaniałą zabawę, sportową rywalizację i emocje oraz wspólną integrację.

nj1 nj2 nj3 nj5 nj10

Możliwość komentowania została wyłączona.