„Odkrywają planety” w Jabłonowie

Projekt pn. „Odkrywamy planety” to szereg zajęć dodatkowych z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych , mających rozwinąć zainteresowania tymi przedmiotami wśród uczniów. Zajęcia te realizowane będą na podstawie czterech specjalistycznych programów obserwacyjnych, takich jak: Zjawiska Zakryciowe, Stacje Bolidowe, Astrometria i Fotometria oraz Aktywność Słońca. W Jabłonowie Pomorskim uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum biorą udział w programie – „Stacje Bolidowe”. Komponent „Stacje Bolidowe” polega na rozmieszczenie 4 stacji bolidowych w istniejących Astrobazach Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Stacje obsługiwane przez uczniów i osoby prowadzące zajęcia rejestrują bolidy, czyli bardzo jasne meteory pojawiające się na nocnym niebie. Dane zbierane przez stacje bolidowe będą w prosty sposób obrabiane przez uczestników projektu, a następnie przekazywane do dalszych badań naukowych. Uczniowie poznają również inne techniki badań drobnych ciał Układu Słonecznego, jak też zaznajomią się z podstawami prostej analizy danych obserwacyjnych. Wyniki uzyskiwane przez stacje województwa Kujawsko-Pomorskiego analizowane będą we współpracy z badaczami z Pracowni Komet i Meteorów.

odkrywamy1a OLYMPUS DIGITAL CAMERA odkrywamy3a

Możliwość komentowania została wyłączona.