Telewizja Bydgoszcz w Astrobazie

Po raz kolejny ASTROBAZĘ funkcjonującą przy Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim odwiedziła ekipa TVP Bydgoszcz. Uczniowie i koordynatorzy wzięli udział w realizacji kolejnego odcinka programu „Astroregion”, który ukazuje działania popularyzujące astronomię w województwie kujawsko – pomorskim i promuje nasz region jako serce polskiej astronomii. W każdym odcinku programu widzowie znajdą porcję aktualności i nowinek ze świata astronomii, informacje na temat zjawisk czy obiektów, które możemy obserwować na niebie. Ponadto program prezentuje dorobek obserwatoriów astronomicznych –„ASTROBAZ” funkcjonujących na terenie naszego regionu.
Wiodącym tematem realizowanego odcinka były bolidy, czyli bardzo jasne meteory. Stacja bolidowa, która znajduje się w naszej ASTROBAZIE ma możliwość rejestracji takich obiektów. Uczniowie naszej szkoły biorący udział w programie „Odkrywamy Planety” opowiadali o tym, na czym polega zjawisko meteoru, czym są bolidy, oraz jakie są najbardziej znane roje meteorów. Zapraszamy serdecznie na premierę odcinka „Astroregionu” z udziałem naszych uczniów w niedzielę 7 czerwca 2015r. o godz.17.30.

tvp1 tvp2 tvp3 tvp4 tvp5 tvp6

Możliwość komentowania została wyłączona.