„Astroszkoła” w Jabłonowie Pomorskim

W środę 13. kwietnia 2016r. w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim odbyła się prelekcja astronomiczna w ramach projektu- „AstroSzkoła”. W podróż po gwiazdach i planetach zabrał zgromadzonych słuchaczy pan Piotr Majewski- dziennikarz radia PiK, mistrz mowy polskiej i wielki miłośnik astronomii.  Prelekcja miała popularnonaukowy charakter, dotyczyła między innymi  zjawisk astronomicznych obserwowanych na wiosennym niebie, astrofotografii i podróży na Marsa. Zgromadzeni mieli okazję zobaczyć filmy i prezentacje, usłyszeli też ciekawostki dotyczące podróży kosmicznych.  W spotkaniu  oprócz uczniów Zespołu Szkół wzięli udział uczniowie gimnazjum w Jabłonowie i gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim.

astroszkola1 astroszkola2 astroszkola3 astroszkola4 astroszkola5 astroszkola6 astroszkola7 astroszkola8

Możliwość komentowania została wyłączona.