Astrofestiwal w Grudziądzu

9 czerwca 2018 r. w ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbyła się kolejna edycja Astrofestiwalu. Astronomiczny plener, w tym roku odbywający się w malowniczej scenerii grudziądzkich spichlerzy, zgromadził miłośników astronomii skupionych wokół Astrobaz Kopernik oraz setki widzów. Na Astrofestiwalu nie mogło również zabraknąć uczniów Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim wraz z lokalnymi koordynatorami Astrobazy: p. P. Biegajskim i p. M.Motofą. Na uczestników czekało wiele atrakcji, m.in. dzienne i wieczorne obserwacje nieba, profesjonalny sprzęt optyczny, seanse w plenerowym planetarium oraz demonstracja sprawności marsjańskiego łazika. W programie znalazły się też eksperymenty z fizyki i chemii oraz konkursy z cennymi nagrodami. Dla najmłodszych przygotowano m.in. dmuchane promy kosmiczne. Całość imprezy zwieńczył koncert zespołu Feel.

Możliwość komentowania została wyłączona.